سیمینار حفظ الصحه برای کارمندان و استادان

سیمینار حفظ الصحه برای کارمندان و استادان

جامعه مرفه بعید از دغ دغه ها و مشکلات زندگی، همیشه مرحون فعالیت های مفید سازمان های تولیدی وخدماتی می باشد. سازمانهای فعال زمانی در رفاه جامعه نقش مهم و مثبت را ایفا می کنند که متشکل از نیروی بشری متعهد ومتخصص  توام با صحت کامل و جسم سالم بوده باشند.
با توجه به مهم بودن حفظ الصحه نیروی انسانی سازمان، پوهنتون سلام شعبه کند این بار ( سیمینار علمی حفظ الصحه) را برای کارمندان واستادان خویش برنامه ریزی نموده و در معرض اجرا قرار داده است.
برنامه با تلاوت آیات کلام الله مجید توسط استاد محمد یاسین مظفری و گرداننده گی استاد شمس الدین حیدری آغاز گردید.
سیمینارحفظ الصحه توسط دوتن از داکتران جوان عبدالعزیز اقبال رییس انجمن طبی محصلان استو ماتولوژی کندز و بهرام الدین عزیزی جویا مسوول فرهنگی این انجمن، حت عنوان حفظ الصحه عمومی و حفظ الصحه جوف دهن توسط تقدیم گرید.
رهنمایی های لازم در ارتباط با رعایت حفظ الصحه عمومی، محیط زیست، آب آشامیدنی،غرس نهال وهمکاری با برنامه های شهرداری کندز از جمله بحثهای بود که روی آن داکتر بهرام الدین جویا مفصلا صحبت نمود، مورد توجه مشارکین قرار گرفت.
موضوع دوم حفظ الصحه جوف دهن که توسط داکتر عبدالعزیز اقبال به بحث گرفته شد، شامل امراض جوف دهن بوده که از عدم رعایت حفظ الصحه آن ناشی می شود.در نتیجه سبب امراض کرم خوردگی،پلک دندان(زردشدن)،خون ریزی بیره،بوی بد دهن،سکته مغزی وقلبی و ریزیش مو وغیره می گردد.
وهمچنان راه کارهای جلوگیری ازاین امراض با رعایت حفظ الصحه آن نظیر: برس نمودن دندانها،دهن شو (Solution )، سکریت نه کشیدن، نوشیدن آب،استفاده نکردن ازشرینی باب(چاکلیت)و خوردن سبزیجات وغیره.
در خاتمه دوکتور سمیع الله دانشیار رئیس پوهنتون سلام شعبه کندز با ابراز تشکری از تقدیم کننده گان و کارمندان که در این سیمینار تشریف داشته اند. تاکید نمود که پیام و آموزه های اسلام عزیز وعلوم تجربی نیز می رساند که توجه جدی در حفظ و مراقبت حفظ الصحه صورت گیرد تا در نتیجه یک جامعه سالم و عاری از امراض را شاهد باشیم.
سیمینار با دعایه مسنون خاتمه یافت.location_on

ادرس: شهر کندز جاده ولایت کوچه حاجی میری

پوهنتون سلام کندز